Wraz z rosnącymi kosztami energii i świadomością ekologiczną, właściciele domów, inwestorzy i wykonawcy poszukują alternatyw dla konwencjonalnych rozwiązań grzewczych. Prefabrykowane ogrzewanie powierzchniowe stało się pod tym względem przełomem, oferując lepszą efektywność energetyczną, komfort i elastyczność projektowania. W tym artykule przedstawiamy prefabrykowane rozwiązania ogrzewania ściennego i ich zalety w przypadku szybkich, opłacalnych projektów budowlanych, a także renowacji i modernizacji budynków na mniejszą skalę.
W budynkach system grzewczy może łatwo stać się najbardziej obciążającym urządzeniem ze względu na wysokie zużycie energii i emisję CO2. Przy rosnących cenach energii, konwencjonalne rozwiązania grzewcze stanowią obecnie duże obciążenie dla portfeli właścicieli domów.
Nic dziwnego, że prefabrykowane ogrzewanie płaszczyznowe zyskuje na popularności jako bardziej opłacalna i zrównoważona alternatywa. Systemy ogrzewania płaszczyznowego zapewniają równomierną dystrybucję ciepła w całym pomieszczeniu bez nieprzyjemnych zimnych lub gorących punktów i poprawiają ogólną jakość powietrza, eliminując wymuszoną cyrkulację powietrza.
Systemy prefabrykowane są również kompatybilne z odnawialnymi źródłami energii i pomagają zwiększyć wartość nieruchomości, czyniąc ją bardziej atrakcyjną dla kupujących, inwestorów i najemców.
Podczas gdy systemy ogrzewania podłogowego są najczęstszym wyborem w nowych budynkach, ogrzewanie ścienne często oferuje szybsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie zwiększające poziom komfortu i efektywność energetyczną w projektach renowacyjnych.
Ogrzewanie ścienne eliminuje również potrzebę stosowania grzejników lub innych nieporęcznych urządzeń, oferując większą elastyczność w aranżacji przestrzeni. W razie potrzeby prefabrykowane systemy ścienne mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia, zapewniając przyjemny klimat w pomieszczeniach przez cały rok.
Aby zapewnić klientom maksymalną elastyczność i wydajność instalacji, Pipelife oferuje prefabrykowane systemy ogrzewania ściennego. Wstępnie przygotowane panele gipsowe są produkowane fabrycznie, z uwzględnieniem specyfikacji projektowych, takich jak wymagana moc grzewcza i plany konstrukcyjne.
Po dostarczeniu na budowę panele wystarczy przymocować do ściany i otynkować, tworząc elegancki, estetyczny wygląd. Cienka, przerywana linia wyznacza ślad rury biegnącej w panelu, zapobiegając ryzyku przypadkowego uszkodzenia rur podczas instalacji.
Clima Komfort jest jednym z wiodących polskich wykonawców specjalizujących się w instalacjach HVAC i wodno-kanalizacyjnych. Założona 25 lat temu firma jest znana z poszanowania środowiska naturalnego oraz dbałości o komfort i satysfakcję klienta, nawet w najbardziej złożonych scenariuszach.
W ubiegłym roku firma chciała odnowić kilka pomieszczeń demonstracyjnych, prezentując swoim klientom zalety systemów prefabrykowanych i ich kompatybilność z pompą ciepła jako źródłem energii. Po zapoznaniu się z prefabrykowanymi panelami ściennymi Pipelife, Clima Komfort wybrała je jako optymalne rozwiązanie do tego celu.
Trzy pokoje demonstracyjne i jedna sala konferencyjna zostały wyposażone w 20 paneli ściennych o łącznej powierzchni 80 m2. Cała renowacja trwała około trzech miesięcy, a instalacja została przeprowadzona przez klienta.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z łatwości instalacji, jak i ogólnej jakości prefabrykowanych paneli ściennych Pipelife" - mówi Waldemar Witkowiak, prokurent Clima Komfort. "Oszczędność energii jest oczywista, podobnie jak zwiększony poziom komfortu. Jesteśmy dumni, że możemy oferować prefabrykowane systemy Pipelife naszym klientom".