Pipelife Polska zwiększa wykorzystanie surowców pochodzących z recyklingu w produkcji.

Realizacja celów związanych z ESG jest kluczowa dla biznesowej strategii firmy, szczególnie w kontekście realizacji założeń polityki zrównoważonego rozwoju. Jeden z celów został już osiągnięty - wszystkie wyprodukowane przez Pipelife Polska produkty mogą być całości poddane recyklingowi, a surowiec z których zostały wyprodukowane, ponownie użyty.

Kolejnym celem jest stałe zwiększanie wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu w procesie produkcyjnym, przy zachowaniu najwyższej jakości wyrobów, do czego przyzwyczajeni są klienci Pipelife.

Zrównoważona gospodarka wodą deszczową jest dzisiaj możliwa

Przykładem udanego wprowadzenia na rynek produktu wykonanego w całości z materiału pochodzącego z recyklingu jest skrzynka Stormbox E do retencji i infiltracji wód opadowych. Ten innowacyjny produkt, odniósł natychmiastowy sukces nie tylko na rynku polskim ale również za granicą. Stormbox E produkowany jest z najwyższej jakości polipropylenu (PP) pochodzącego z recyklingu i spełnia międzynarodowe standardy jakości.  

Pipelife's Stormbox E stormwater attenuation and retention crates made 100% from recycled polypropylene (PP) | Pipelife

Coraz więcej zrównoważonych produktów w ofercie

CoEx multilayer sewage pipe now have a mid-layer produced from a fully recycled material | Pipelife
A DN 1000 riser ring produced entirely from recyclate | Pipelife

Pipelife Polska stale rozszerza swoją gamę produktów, wykorzystujących surowce pochodzące z recyklingu, czego przykładem może być wielowarstwowa rura kanalizacyjna COEX. Jej wewnętrzna, spieniona warstwa pośrednia jest w całości produkowana przy użyciu recyklatu, zachowując przy tym najwyższą trwałość i jakość. Podobnie dzieje się w przypadku produkcji teleskopów, rur wznoszących, rur do kanalizacji wewnętrznej z PP, rur drenarskich czy elementów studni, które również produkowane są przy użyciu surowców pochodzących z recyklingu.

Obecnie firma zużywa 55 kg surowców pochodzących z recyklingu na tonę produktów wytwarzanych bezciśnieniowo, a niewątpliwie współczynnik ten będzie w przyszłości jeszcze wyższy, ze względu na stałe rozszerzanie oferty wyrobów produkowanych z użyciem recyklatu.

„Nasz biznes daje ogromne możliwości wdrażania gospodarki o zamkniętym obiegu tworzyw sztucznych. Użycie recyklatu w produkcji oparte jest na wdrożeniu najwyższych standardów jakości poprzez szczegółowe testy, wydajne procesy produkcyjne a na wsparciu dla zrównoważonych inicjatyw branżowych kończąc" - mówi Grzegorz Hauser, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Pipelife Polska.

Opakowanie ma znaczenia

Optymalizacja zużycia surowców naturalnych nie dotyczy wyłącznie produktów Pipelife. W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost świadomości w zakresie stosowania surowców wtórnych przy produkcji opakowań, również przemysłowych.  Dlatego też nieustannie poszukiwane są optymalne i proekologiczne rozwiązania, wykorzystywane w transporcie i przechowywaniu produktów. Obecnie firma korzysta wyłącznie z kartonów produkowanych z makulatury, a od pewnego czasu również z palet, wykonanych w całości z odpadów drewnianych. Palety mają nie tylko doskonałe parametry użytkowe ale też ich produkcja ma minimalny wpływ na środowisko.

Pallets produced from waste wood | Pipelife

Realizacja polityki zrównoważonego rozwoju

Pipelife Polska stale zwiększa udział tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w produkcji, swoimi działaniami dowodząc, że wysoka jakość i zrównoważony rozwój mogą iść w parze. Ponieważ problem globalnego zanieczyszczenia środowiska staje się coraz poważniejszy, ponowne wykorzystanie i możliwość recyklingu tworzyw sztucznych stały się kluczowymi działaniami na rzecz budowania zrównoważonej gospodarki. Na przestrzeni ostatnich lat Pipelife Polska stała się jednym z liderów w tej dziedzinie.

"Dla nas zrównoważona gospodarka nie jest wyłącznie ładnym hasłem ale stanowi jeden z fundamentów naszego procesu decyzyjnego. Podejmowanie działań wspierających środowisko naturalne, przynosi korzyść nam wszystkim ale pomaga też przyciągać inwestorów i zdobywać przewagę konkurencyjną. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych, jesteśmy dodatkowo zobowiązani do utrzymywania najwyższych standardów jakości produktów i jednocześnie dbaniu o przyszłość naszej planety” - podsumowuje Grzegorz Hauser.

 

Punkty Sprzedaży